GRADUATION AND PRIZE DAY 2022
Class of 2022.JPG

Congratulations to all prize winners and best of luck to all the graduating Year 12 students.

Scholarships

 

Year 10

Australian Defence Force Long Tan Youth Leadership and Teamwork Award - Roy Slater

Australian Defence Force Future Innovators Award - Roy Slater

LP & JA Fryer - Abby Byrne

Friends of Harvey Ag - Madison Byrnes-Peters

Harvey Bulls Football & Netball Club - Jack Wilson & Jemima Bach

Brunswick Ag Society - Zoey Morris

WA Farmers - Millah Gray

 

Year 11

Alcoa - Montana Holly

Neville Munns Memorial Encouragement Shearing Award - Chayce Whitton

Harvey Ag Society - Angeline Alley

Royal Ag Society WA - Kandra Pense

Farm West - Amelia Ietto

 

Year 12

Australian Defence Force Long Tan Youth Leadership and Teamwork Award - Ned Gualter

Australian Defence Force Future Innovators Award - Gregory Davies

 

Students who received a scholarship will have their funds credited to their account in 2023. 

 

Awards

Year 10

Best in Class - Talesha James

Best on Farm - Talesha James

SafeFarms WA Award - Tahlia Reichelt

Best in Trades - Roy Slater

Best in Residence - Roy Slater

 

Year 11

Best in Residence - Michael Kilrain

Best in Extension class subjects - Sam Waters

Best in General class subjects - Angeline Alley

Best in Trades - Xander Camarri

Best on Farm - Kandra Pense

SafeFarms WA Award - Michael Kilrain

 

Year 12

Farm

SafeFarms WA Award - Casey Cole

Runner Up Best on Farm - Dusty Crook & Greg Davies

Best on Farm - Alex McLarty

 

Trades

The Jack Gerrard Memorial prize - Jordan Tremayne

Runner Up Best in Trades - Josh Miller

Best in Trades - Sam Ferrari

 

Class

Best in Class GENERAL - Madison Pepall

Best in Class ATAR - Samantha Cox

 

Community Award

Residential Citizenship Award & Forrest Medal - Samantha Cox

Sports Award - Payton Marley

Highest Attendance - Josh Miller & Jordan Tremayne

 

High Achievement & Acknowledgement Awards

Ampol Best All Rounder Award - Ella Rendell & Kimberley Mannion

Neilson Family Incentive Award $500 - Lewis Hordienko

The Connor Jackson Memorial Scholarship $1000 - Blake Johnston

 

Major Prizes

Highest Achieving General Student - Alyssa Rijkers

Highest Achieving ATAR Student - Ellen Swinbank

 

2023 College Captains

Michael Kilrain

Rachel Smith